En çok tercih edilen reklam araçlarından biri olan totem tabela nedir sorunuza yanıt vererek, totem tabelalar hakkında bilmediğiniz bilgileri tarafınıza sunalım. Hemen her bireyin görmüş olduğu fakat isim olarak pek bilinmeyen bu tabela çeşidi kilometrelerce uzaklıktan kendini belli etmektedir. Değişiklik gösteren totem tabelaların bazıların da tek bir markanın reklamı yapılıyor iken bazılarında ise birden çok markaya yer verilmektedir.

Totem Tabela Nedir?

Tabelaların en göze çarpanı totem tabela, genellikle şehirler arası yollarda ve açık alanlarda tercih edilmekte olan reklam çeşitlerinden bir tanesidir. Kullanılan mesafeye göre boyutları ayarlanabilmekte olan totem tabelalar, devlet kurum binaları ile iş yerleri ve büyük alışveriş merkezlerinin kolaylık ile fark edilmesi amacı ile tasarlanan tabelalardır.

Kendi içerisinde farklı ayrımlara tabi tutulan bu tabelalar, tabela uygulamaları içinde en büyüklerindendir. Birçok metaryel ve malzemenin bir araya gelmesi ile oluşturulan bu tabela en etkili reklam görsellerinden bir tanesidir. Genellikle kurumsal firmaların markaları ile bezenmekte olan totem tabelalar, maliyetinin yüksek olmasından ötürü bireysel olarak tercih edilmemektedir.